Malta 3

Prezentacja przygotowana przez pedagoga szkolnego, uczestnika kursu TIK w MALTALINGUA, panią Beatę Orzechowską.

Wypowiedź pani Izabeli Siwek, bibliotekarza szkolnego i doradcy zawodowego:

Języka angielskiego uczyłam się w szkole średniej, potem długo, długo… nie miałam bezpośredniego z nim kontaktu. Owszem w pamięci zostały słówka, ale blokada w mówieniu została. Przystąpienie szkoły do programu POWER dało mi możliwość uczestnictwa w kursie języka angielskiego organizowanego w szkole, a potem wyjazdu na kurs językowy na Maltę. Nauka w szkole Maltalinqua zdecydowanie podniosła moje kompetencje językowe. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z lektorami oraz osobami z różnych stron świata, którzy porozumiewali się w języku angielskim nabrałam pewności siebie – przełamałam barierę mówienia w tym języku. W szkole panowała wspaniała, przyjazna atmosfera i żal byłoby nie nawiązać nowych znajomości. Lektorzy byli bardzo zaangażowani w swoją pracę, przyjaźni i wyrozumiali.

Plan zajęć był bardzo napięty, mimo to w trakcie kursu poznałam kulturę Malty, serdecznych mieszkańców, niesamowite zabytki oraz przesmaczną kuchnię.

Czas spędzony w maltańskiej szkole na pewno przełoży się na podniesienie moich kompetencji jako nauczyciela.

Znajomość i umiejętność porozumiewania się w języku angielskim poszerzyła moje możliwości w doskonaleniu własnego warsztatu pracy.  W przygotowaniu do zajęć mogę korzystać nie tylko z materiałów w języku polskim. Znajomość języka angielskiego na poziomie, który mam dzięki projektowi POWER daje mi możliwość swobodnego nawiązywania kontaktów z nauczycielami i uczniami z innych państw. Jestem teraz  bardziej otwarta na uczestnictwo w projektach unijnych, gdyż wiem, że przynoszą one pozytywy, które przekładają się efektywność mojej pracy.

Data dodania: 2021-09-24 20:48:18
Data edycji: 2021-10-10 11:36:34