Malta 1

Maltańskie reminiscencje po odbytym szkoleniu :

Program Power, zdecydowanie pomógł mi podnieść poziom kompetencji cyfrowych i językowych.
Pozwolił na wymianę cennych doświadczeń zawodowych z nauczycielami z innych krajów m.in. Francji, Szwecji, Słowacji, Norwegii, Włoch oraz Niemiec.
Miałam możliwość doskonalić język angielski w praktyce, co wywarło pozytywny wpływ na moje zdolności interpersonalne.
Szkolenie w ETI Malta zainspirowało mnie do zrealizowania innowacji pedagogicznej pt. "Mind mapping i Word Cloud jako kreatywne narzędzia w procesie zdobywania wiedzy" z użyciem nowych aplikacji.

Dzięki szkoleniu w Executive Training Institute na Malcie poznałam wielu ludzi pracujących z pasją i zaangażowaniem, miałam dostęp do ciekawych narzędzi multimedialnych, przy pomocy których można w kreatywny sposób poprowadzić zajęcia z dziećmi oraz młodzieżą na każdym etapie edukacyjnym.

Prowadząca zachęcała nas do pogłębiania wiedzy, doskonaliła nasze umiejętności praktyczne, prezentowała wiele przydatnych programów i aplikacji, inspirowała do wdrażania nowych rozwiązań i technologii w naszych szkołach macierzystych.

Poprzez udział w mobilnościach zagranicznych pogłębiłyśmy swoją wiedzę zawodową i wdrożyłyśmy  innowacyjne metody nauki podczas codziennej pracy z uczniami.
Pomimo napiętego planu zajęć realizowanych w trakcie kursu poznałyśmy tamtejszą kulturę i serdecznych mieszkańców oraz zwiedziłyśmy wiele pięknych miejsc i zabytków maltańskiej architektury.

Poziom umiejętności zdobytych w ETI Malta poza granicami naszego kraju był bardzo wysoki.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu jak również bogatej, multimedialnej bazy dydaktycznej na terenie tamtejszej uczelni. Starannie opracowane materiały dodatkowe dla uczestników kursu do dziś służą nam jako cenny przewodnik w pracy z nowymi technologiami.

Zdobyte tam doświadczenie okazało się bezcenne w dobie pandemii koronawirusa i przejścia szkół na naukę zdalną. Byłyśmy przygotowane do tego, by stawić czoła temu wyzwaniu i w sposób kompetentny prowadzić zajęcia i realizować poszczególne cele edukacyjne w formie online.

Magdalena Kondracka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej .

link do prezentacji  https://youtu.be/txMUo0u273Y

Autor prezentacji: mgr Magdalena Szczerbowska- nauczyciel języka angielskiego