Kurs druku 3D w FabLab w Palermo

W dniach 24.06-05.07.2024 r.  nauczycielki z naszej szkoły wzięły udział w kursie druku 3D we Włoszech.  Pani mgr Anna Malecka, mgr Izabela Siwek, mgr Karina Kic oraz mgr Patrycja Dziembor podczas swojego pobytu szkoliły się w FabLab w Palermo. Podczas kursu Panie poznały programy Tinkercard oraz SketchUp, w których przygotowuje się projekty przed wydrukiem. Nauczycielki zapoznały się z procesem kodowania, a także z innymi urządzeniami służącymi do cyfrowej produkcji i fabrykacji (skanery 3D, obrabiarki CNC, wycinarki laserowe, plotery laserowe itp.). Dzięki takiej wiedzy Panie będą mogły wykorzystać zdobyte doświadczenie do prowadzenia interesujących zajęć dla naszych uczniów oraz podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałą częścią kadry pedagogicznej. Wprowadzenie druku 3D w szkołach przynosi nauczycielom możliwość urozmaicenia procesu nauczania, personalizacji materiałów dydaktycznych, rozwijania umiejętności technologicznych i kreatywnych oraz nauczania dostosowanego do potrzeb uczniów. Dzięki pobytowi na Sycyli nauczycielki podniosły swoje kompetencje cyfrowe oraz podszkoliły swój język angielski. Udział w projekcie umożliwił także zapoznanie się z niezwykle ciekawą włoską kulturą i wymianę spostrzeżeń dotyczących procesu nauczania w Polsce oraz we Włoszech. Wspaniałą atmosferę podczas kursu oraz doskonałe przygotowanie zapewnili nam nauczyciel  Pan Pierangelo Di Benedetto oraz Pani dyrektor FabLab w Palermo - Marcella Pizzuto.

Kurs odbył się w ramach realizowanego przez naszą placówkę projektu FERS ,,ENTER LESSON in a 21st century school". Kolejnych ośmioro nauczycieli weźmie udział w kursie już we wrześniu.

Data dodania: 2024-07-12 16:47:27
Data edycji: 2024-07-23 16:47:58