Kreatywne zajęcia z robotyki

Dnia 22 września uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach warsztatowych z robotyki. Dzieci pracowały przy stanowiskach w czteroosobowych zespołach. Każdy z uczestników mógł na godzinę wcielić się w rolę młodego konstruktora.

Samodzielne stworzenie robota od podstaw i wprawienie go w ruch przy pomocy specjalnie opracowanych zestawów edukacyjnych okazało się niezwykle ekscytującą przygodą. Zadaniem poszczególnych grup było zbudowanie robota - kijanki zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie laptopa. Aby robot mógł sprawnie się poruszać należało krok po kroku odwzorować poszczególne elementy. Dlatego tak ważna okazała się tutaj precyzja wykonania i współpraca danego zespołu.

Zajęcia z robotyki to nie tylko nauka konstruowania i programowania poprzez zabawę uwielbianymi przez dzieci klockami LEGO. To również umiejętność pracy w grupie, doskonalenie wzajemnej komunikacji i poszerzanie kompetencji cyfrowych. Warsztaty zdecydowanie przełamują stereotypowe myślenie o kodowaniu. Uczniowie uczą się tutaj samodzielnego podejmowania decyzji, odpowiedzialności za swój projekt oraz innowacyjnego rozwiązywania problemów.

Cieszymy się, że mieliśmy przyjemność wziąć udział w tak ciekawych zajęciach .

Data dodania: 2021-09-23 18:16:52
Data edycji: 2021-09-23 18:35:26