Konsultacje z nauczycielami

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

Od 1 czerwca br. (zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 maja 2020 r.)  uczniowie naszej szkoły  będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów. Konsultacje są dobrowolne i  wynikają z potrzeb edukacyjnych uczniów.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, uwzględniając  sytuację epidemiologiczną  w naszym regionie oraz wskazania rodziców, konsultacje z nauczycielami  prowadzone będą  on-line, wg dołączonego harmonogramu.

Zasady prowadzenia konsultacji:

1. Spotkania odbywać się będą poprzez aplikację Teams lub inny, wskazany przez ucznia komunikator (w razie trudności z dostępem do Teams).
  2. Informację o potrzebie konsultacji należy wysłać poprzez dziennik elektroniczny do nauczyciela przedmiotu do godziny 15:00 w dniu poprzedzającym konsultację. Pozwoli to nauczycielowi na odpowiednie zorganizowanie spotkania na platformie oraz przygotowanie zajęć pod kątem dydaktycznym, w tym zaplanowanie treści i form pracy w zależności od oczekiwań oraz potrzeb uczniów.
  3. Po zgłoszeniu przez ucznia chęci udziału w konsultacjach nauczyciel zorganizuje zajęcia indywidualne lub w niewielkiej grupie w aplikacji Teams.
  4. Po zalogowaniu się na platformę, uczeń dołączy do zajęć, poprzez kalendarz lub czat.
  5. W razie jakichkolwiek problemów, nauczyciel udzieli wszelkich potrzebnych wskazówek.
Data dodania: 2020-05-29 13:37:19
Data edycji: 2020-05-31 19:03:17