Konkurs z okazji Dnia Kredki

Któż z nas nie śpiewał w dzieciństwie popularnej piosenki pt. „Kolorowe kredki”? Tego roku listopad obfituje w szereg wydarzeń i uroczystości organizowanych na terenie szkoły. W kalendarzu świąt nietypowych pod datą  22 listopada  znajduje się Dzień Kredki, który obchodziliśmy już w poprzednich latach.

Kredki – choć dla niektórych są przedmiotem banalnym – mają niezwykłe właściwości terapeutyczne. Pozytywnie wpływają nie tylko na psychikę dzieci i młodzieży, ale również na osoby dorosłe. Dlatego od kilku lat tak ogromną popularnością wśród powyższej grupy odbiorców cieszą się kolorowanki antystresowe.

Nie od dziś wiadomo, że rysowanie pomaga redukować poziom stresu oraz negatywnych emocji skumulowanych przez człowieka w ciągu dnia. Posługując się kredkami możemy wyrazić nie tylko swoje myśli i uczucia,  ale także ukazać niezwykłe pomysły, jakie drzemią w naszej wyobraźni.

Dla symbolicznego uczczenia Święta Kredki serdecznie zapraszam do udziału w konkursie plastycznym.

1.Temat pracy dla klas I-III : „Tajemniczy świat wyczarowany kredkami”

Format: A4

Technika: rysunek

2.Temat pracy dla klas IV-VIII„Martwa natura z użyciem barw kontrastujących”

Format:A3

Technika: rysunek

Termin: 15 grudnia 2021r. Tego dnia osobiście będę zbierała konkursowe prace.

Powodzenia podczas twórczych zmagań !

M. Kondracka

Data dodania: 2021-11-16 18:19:24