Konkurs szybkiego czytania

Gimnastyka dla buzi i języka

W dniach 7-8 lutego przeprowadzony został konkurs techniki szybkiego czytania. Do konkurencji czytelniczej przystąpili oddelegowani przez wychowawców lub polonistów uczniowie klas I-IV.

Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu minuty przeczytać  na głos w szybkim tempie jak najwięcej słów. Wszystkie konkursowe wyrazy podzielone zostały na sekwencje dla poszczególnych grup wiekowych.

Okazało się, że pozornie proste słowa stały się nie lada wyzwaniem, ale nasi uczniowie dzielnie stawili im czoła :-) Dzieciom towarzyszyła przyjazna atmosfera i dobra zabawa.

Celem konkursu był rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci oraz propagowanie sprawnego posługiwania się językiem ojczystym.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po feriach zimowych na stronie internetowej szkoły oraz FB.

M. Kondracka

Data dodania: 2022-02-09 14:38:15