KOLOROWE SPOTKANIE KLAS TRZECICH

18 października 2019 roku w ramach realizacji programu Kolorowe spotkania, czyli Sosnowiec pędzlem malowany wyruszyliśmy na wyprawę po swojej małej ojczyźnie. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Pałacu Dietla. Tam wszystkich powitał przewodnik pan Tomasz, czyli tata Szymka. Opowiedział o historii pałacu i przygotował dla wszystkich niespodziankę. Książeczki PTTK, w których możemy gromadzić pamiątkowe pieczątki. Potem zwiedziliśmy pałac. Każde pomieszczenie budziło nasz zachwyt. Największe wrażenie na wszystkich wywarła łazienka oraz jadalnia. Z żalem opuściliśmy pałac i udaliśmy się do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego p.w. św. Jana Ewangelisty przy ulicy Żeromskiego. W 1886 roku postanowiono przebudować jeden z budynków fabrycznych na kościół. Zmieniono wystrój wnętrza, dodano ławki, ambonę, ołtarz i organy. Naszą uwagę przykuł ołtarz oraz popiersie Henryka Dietla. Potem w Parku Sieleckim zachwycaliśmy się urokami jesieni. Kolorowe drzewa, różnobarwne liście cieszyły nasze oczy. Jednak najwięcej radości sprawił nam plac zabaw. Gonitwy, wspinaczki, zjeżdżalnie i głośne okrzyki – to lubimy najbardziej. Ostatnią atrakcją wyprawy był najstarszy obiekt zabytkowy w Sosnowcu. Zamek Sielecki został wybudowany w 1620 roku. Przewodnik przedstawiła nam historię tego miejsca i oprowadziła po wystawie Sosnowiec 1939 rok. W jednej chwili cofnęliśmy kartki z kalendarza o osiemdziesiąt lat. Mogliśmy zobaczyć miejsca, które dobrze znamy. Niby te same, ale jednak jakże inne ulice. Zmęczeni, ale bardzo zadowolenie wróciliśmy do szkoły. Zgromadziliśmy wiele informacji o Sosnowcu. Bardzo dziękujemy wszystkim przewodnikom, którzy odkrywali przed nami piękno Sosnowca. Szczególnie dziękujemy Panu Tomaszowi, którego serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę. Nasze koleżanki i kolegów ze szkoły gorąco zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc.

Data dodania: 2019-11-11 19:55:07
Data edycji: 2019-11-11 20:00:55