Klasy drugie w Osikowej Dolinie

21 marca 2022 roku klasy drugie wybrały się do Osikowej Doliny w gminie Koziegłowy na warsztaty osikowego rękodzieła. Najpierw uczniowie poznali historię pięknej i zapomnianej polskiej tradycji tworzenia dekoracji z osikowych wiórek.  Poznali drzewo osikowe, jego właściwości oraz ciekawostki związane z rękodziełem. W trakcie warsztatów zobaczyli jak powstają osikowe wiórki i spróbowali swoich sił przy tradycyjnym heblu. Mogli poczuć zapach świeżo struganego drewna. Następnie dzieci samodzielnie tworzyły kwiaty oraz świąteczne zające z osikowych wiórek. W sklepiku uczestnicy wycieczki mogli zaopatrzyć się w zestawy kreatywne oraz osikowe wyroby. Wyprawa do Osikowej Doliny była bardzo ciekawa.

Data dodania: 2022-04-06 18:39:23
Data edycji: 2022-04-06 18:50:57