Jesteśmy Brązowymi Medalistami Mistrzostw Polski Młodzików

26.09.2021r. Siemianowice Śląskie

Uczniowie Naszej Szkoły  potwierdzili że są czołowymi hokeistami na trawie w kraju.

PIerwsze historyczne Finały Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików za nami. 26 września 2021r. Pod patronem Polskiego Związku Hokeja na Trawie w rolę głównego organizatora finałowego turnieju wcielił się nasz szkolny klub sportowy Orlęta, który wraz UKHT Ósemką Tarnowskie Góry oraz KKS Kolejarzem Gliwice, miał zaszczyt być gospodarzem zawodów na jak zawsze gościnnym obiekcie „Siemion" Siemianowicach Śląskich. Do turnieju finałowego awansowały po cztery najlepsze zespoły z dwóch Młodzieżowych Mistrzostw Makroregionu.

Wśród dziewcząt w finale rywalizowały ze sobą :KKS Kolejarz Gliwice, Orient II Łozina, KS Hokej Start Brzeziny oraz UKS SP 5 Swarek Swarzędz. W grupie drużyn męskich do rywalizacji przystąpiły LKS Rogowo, LKS Gąsawa, UKHT Ósemka Tarnowskie Góry oraz UKS Orlęta Sosnowiec.

System gry przewidywał najbardziej sprawiedliwy wynik gdyż wszystkie drużyny musiały rozegrać ze sobą spotkanie. Nasza drużyna w pierwszym meczu po bardzo trudnym spotkaniu wygrała z UKHT Ósemką Tarnowskie Góry 3-2 w drugim meczu z LKS Gąsawa Orlęta zremisowały 1-1. Przed ostatnim meczem z LKS Rogowo był jeszcze cień nadziei nawet na złoty medal. NIestety zmęczenie dało się we znaki i pomimo walki do końca ulegli 1-7. Tym samym powtórzyli swoje miejsce z tegorocznych  Halowych Mistrzostw Polski Młodzików i stanęli na najniższym stopniu podium.

1. LKS Gąsawa - Mistrz Polski Młodzików

2. LKS Rogowo - Wicemistrz Polski Młodzików

3. UKS Orlęta Sosnowiec - Brązowy Medalista Mistrzostw Polski Młodzików

4. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry - finalista Mistrzostw Polski Młodzików.

Tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski Młodzików zdobył uczeń klasy VIII A Jakub Zdanowicz.

W drużynie brązowych medalistów Mistrzostw Polski wystąpili;

1. Filip Baranowski

2. Dawid Gajda

3. Nicholas Broś

4. Dawid Herjan

5. Jakub Kucharski

6. Mikołaj Iwan

7. Igor Juszczyk

8. Filip Zwoliński

9. Eryk Malajka

10. Wiktor Zawistowski

11. Jakub Zdanowicz

Puchary oraz medale wręczali :

Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński .

Wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Pan Paweł Siegel .

Prezes Śląskiego Związku Hokeja na Trawie Pan Andrzej Miśkiewicz.

Organizatorzy bardzo dziękują licznej grupie rodziców wspierających przygotowania do zawodów nie tylko z UKS Orlęta ale także z HKS Siemianowiczanka.

Organizatorzy dziękują także Stowarzyszeniu Polskich Producentów Urządzeń OZE oraz Firmie Budmet Nocoń za pomoc przy realizacji tego wydarzenia sportowego.

Data dodania: 2021-11-16 17:55:14
Data edycji: 2021-11-16 18:25:17