Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Irlandia 2

         W maju 2019 r. wzięłyśmy  udział w projekcie „Zagraniczna mobilność drogą do podniesienia kompetencji zawodowych nauczycieli”  realizowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

        Od 5 do 18 maja przebywałyśmy w Irlandii i uczęszczałyśmy na zorganizowany przez CENTRE OF ENGLISH STUDIES w Dublinie kurs języka angielskiego. Było to nasze pierwsze zagraniczne szkolenie, które przede wszystkim miało na celu doskonalenie kompetencji językowych. Prowadzący zajęcia nauczyciel, wspaniale je organizował, wzmacniając przy tym nasze kompetencje kluczowe takie jak: komunikacja, kreatywność i współpraca w grupie.
       Podczas przerw między zajęciami miałyśmy możliwość spotkania  innych studentów CES pochodzących z różnych krajów. Była to okazja do poznania się, wymiany doświadczeń, poznania innych kultur, rozwoju kompetencji społecznych. Wspólnie odbywaliśmy piesze wycieczki po Dublinie.

          Udział w projekcie był dla nas wspaniałą okazją do doskonalenia komunikacji w języku angielskim, nawiązania nowych kontaktów, poznania nowych miejsc, kultur, zwyczajów panujących w Irlandii. Miałyśmy okazję zobaczyć takie miejsca jak: zamek w Dublinie, założony w 1592 roku Trinity College, Katedrę św. Patryka oraz Katedrę Kościoła Chrystusowego, znaną również jako Katedra Świętej Trójcy.  Zwiedziłyśmy Galerię Narodową, Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Spacerując wzdłuż rzeki Liffey podziwiałyśmy zabudowę oraz urocze mosty dla pieszych: Ha’penny Bridge i nowoczesny Samuel Beckett Bridge - wzorowany kształtem na harfie. Dublin słynie ze swoich parków miejskich, w których często odpoczywałyśmy po zajęciach w szkole.

          Pobyt w Dublinie wzbudził w nas ciekawość świata i motywację do dalszej nauki języka angielskiego. Sprawił, że nabrałyśmy pewności siebie i wiary we własne możliwości, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Zdobytą podczas pobytu w Dublinie wiedzę wykorzystałyśmy podczas zorganizowanego w szkole Europejskiego Dnia Języków do przygotowania wspólnie z uczniami plakatów, quizów i prezentacji o Irlandii.

 

Anetta Broczkowska

Violetta Dziuba

Małgorzata Siwek

Ewa Wspaniały

Data dodania: 2021-09-24 19:13:50
Data edycji: 2021-10-11 17:35:40
Ilość wyświetleń: 452

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej