EuroWeek - Szkoła Liderów 2023

W dniach od 27 lutego do 3 marca 2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych EuroWeek-Szkoła Liderów, który odbył się w Dusznikach-Zdroju. To już nasz drugi pobyt w tej malowniczej miejscowości.

Warsztaty były prowadzone w języku angielskim przez wykwalifikowanych wolontariuszy z Francji, Gruzji oraz Japonii. Dzięki nim uczestnicy nie tylko wspaniale się bawili, ale także mieli możliwość poznania ich krajów i kultur. Młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe, wykazać się kreatywnością, poczuciem humoru i dystansem do siebie. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach wiekowych. Każdy dzień rozpoczynał się od zabaw ruchowych, następnie rozpoczynały się zajęcia. Uczestnicy tworzyli plakaty, scenki, aplikacje, reklamy. Każdy   miał możliwość zaprezentowania fragmentu wspólnej pracy. Rezultaty wspólnej pracy były naprawdę godne podziwu.
Sporym wyzwaniem okazało się zadanie, którego celem było przygotowanie parodii znanych filmów. Można więc było oglądać nowatorskie adaptacje ,,Titanica”, „Shreka”, ,,Minionków” i wiele innych. Pomiędzy zadaniami były też wspólne zabawy, tańce, piosenki. Spacerowaliśmy po malowniczych Dusznikach a nawet bawiliśmy się w śniegu. Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności oraz podziękowania.

Były to dni intensywnej nauki, ale też dobrej zabawy i wspaniałej atmosfery.

Data dodania: 2023-03-10 17:40:57
Data edycji: 2023-03-10 18:11:34