Europejski Dzień Języków Obcych 2024 - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Stefana Żeromskiego

Europejski Dzień Języków Obcych 2024

Tak jak co roku, ale inaczej ….

26.wrzeÅ›nia obchodziliÅ›my European Day of Languages (Europejski DzieÅ„ JÄ™zyków Obcych). W ten sposób, caÅ‚a spoÅ‚eczność naszej szkoÅ‚y,  przyÅ‚Ä…czyÅ‚a siÄ™ do  inicjatywy Rady Europy, która to we wspóÅ‚pracy z KomisjÄ… EuropejskÄ…, od 2001 roku, promuje różnorodność jÄ™zykowÄ… w Europie.

Znajomość jÄ™zyków obcych jest kluczem do osiÄ…gniÄ™cia wiÄ™kszego wzajemnego zrozumienia pomiÄ™dzy poszczególnymi narodami i kulturami, a także daje możliowość upowszechniania bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.

We wszystkich europejskich krajach organizowane sÄ… w tym dniu imprezy jÄ™zykowe, które zachÄ™cajÄ… ludzi w każdym wieku do nauki jÄ™zyków obcych.

Nasi uczniowie odbyli wspaniaÅ‚Ä… podróż po krajach Europy oglÄ…dajÄ…c  dekoracje drzwi, ozdobione w elementy graficzne nawiÄ…zujÄ…ce do  wylosowanego kraju . Nie zabrakÅ‚o wiÄ™c flag, postaci, potocznych zwrotów, elementów geograficznych i kulturowych, ciekawych miejsc i osobliwoÅ›ci. Niektórzy uczniowie przebrali siÄ™ za znane w tym kraju postaci. ByÅ‚o różnorodnie, wesoÅ‚o, tanecznie  i kolorowo. W czasie przerw mogliÅ›my poczuć klimat danego kraju przez muzykÄ™ i ciekawostki jÄ™zykowe, które puszczane byÅ‚y przez radiowÄ™zeÅ‚.

PiÄ™knie dziÄ™kujemy Dyrekcji SzkoÅ‚y, wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie i  wÅ‚Ä…czenie siÄ™ do wspólnej zabawy, której celem byÅ‚a - international communication.

Nauczyciele jÄ™zyków obcych

Data dodania: 2024-09-27 10:37:40