Europejski Dzień Języków - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Stefana Żeromskiego

Europejski Dzień Języków

28 wrzeÅ›nia odbyÅ‚y siÄ™ w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia JÄ™zyków. PodziwialiÅ›my stroje, nawiÄ…zujÄ…ce do kultury wybranych paÅ„stw, sÅ‚uchaliÅ›my ciekawych historii o krajach Europy. DziÄ™ki bardzo dużej grupie ochotników mogliÅ›my poznać różne ciekawostki, dotyczÄ…ce paÅ„stw europejskich. ByÅ‚o to bardzo ciekawe przeżycie, co zawdziÄ™czamy naszym uczniom, którzy samodzielnie przygotowywali stroje, plakaty, rekwizyty, a nawet potrawy oraz taniec. Każda klasa prezentowaÅ‚a siÄ™ w barwach wybranej flagi. W czasie lekcji uczniowie opowiadali o swoich przeżyciach w czasie podróży po Europie, oglÄ…dali filmy i bajki w jÄ™zykach obcych, grali w gry dydaktyczne. Podczas tej imprezy uczniowie mogli przekonać siÄ™, że warto przykÅ‚adać siÄ™ do nauki jÄ™zyków obcych i promować kulturÄ™ obcych krajów.

UczeÅ„ klasy ósmej, Szymon, przygotowaÅ‚ ciekawÄ… prezentacjÄ™ multimedialnÄ… na temat Europejskiego Dnia JÄ™zyków. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia. Dowiecie siÄ™ z niej wielu ciekawych rzeczy.

Ten dzieÅ„ byÅ‚ peÅ‚en wrażeÅ„ i dobrej zabawy. Bardzo dziÄ™kujemy wszystkim, którzy zaangażowali siÄ™ w organizacjÄ™.

Ale to jeszcze nie koniec…..ZachÄ™camy serdecznie spoÅ‚eczność szkolnÄ… do przystÄ…pienia do quizu o krajach europejskich, dostÄ™pnego pod linkiem: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=rDl5i3Npn0OUl1W2LgQKmtA3O-jUA0NNsPi_ZF0_wF9UOVAyUjVLMDBORFpKWDNUSklNMUY4QksxUC4u

Quiz zostaÅ‚ przygotowany w aplikacji Forms, wiÄ™c aby do niego przystÄ…pić należy zalogować siÄ™ loginem i hasÅ‚em, z których korzystaliÅ›cie logujÄ…c siÄ™ do lekcji zdalnych na Teams. Bardzo zachÄ™camy, aby rozwiÄ…zaniem quizu pochwalić siÄ™ swojemu nauczycielowi jÄ™zyka obcego…..na pewno to docenimy ;)

Data dodania: 2020-09-29 15:33:32
Data edycji: 2020-10-12 19:29:10