Eliminacje Halowych Mistrzostw Polski Juniora Młodszego

16 stycznia 2021 to dzień który zapisze się w historii Sosnowieckiego hokeja na trawie jako czas powrotu do rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Polski. Pierwszy krok w tym kierunku w minioną sobotę uczyniła drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Wojcieszaka oraz Jarosława Zdanowicza, która w pierwszym z turniejów eliminacyjnych w Skierniewicach zmierzyła się z HKS Siemianowiczanką oraz Polonią Skierniewice. Nasi uczniowie grają w grupie eliminacyjnej A. Jako najmłodsza drużyna w 80% składająca się z najmłodszego dopuszczalnego rocznika 2008 w tych rozgrywkach przez wielu byliśmy postrzegani jako dostarczyciele punktów. Jednak już pierwszy mecz z faworyzowanymi Siemianowiczanami pokazał że nie będzie łatwo nas ograć, młodą ale słynącą już z charakteru drużyną znad Przemszy. Dopiero w ostatniej kwarcie pozwoliliśmy na odskoczenie rywalom na trzy bramki przegrywając 5-8. To co jednak stało się w drugim spotkaniu pokazało że trzeba będzie się liczyć uczniami z SP 15. W meczu z gospodarzami Orlęta zremisowały 4-4. Największym zaskoczeniem jest klasyfikacja strzelców gdzie na pierwszym miejscy z zdobyczą 6 bramek uplasował się zawodnik z Sosnowca Kacper Sznajder. Kolejne starcie już w najbliższą sobotę, tym razem w Siemianowicach na przeciwko uczniów Niweckiej SP 15 staną liderzy z Miasteczka Śląskiego oraz wiceliderzy z Gliwic.

Data dodania: 2021-01-18 13:24:44
Data edycji: 2021-01-18 13:26:26