Dzień Ziemi w 3A

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie”

Wódz Seattle

Dnia 22 kwietnia 2021r. uczniowie kl. 3A świętowali klasowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wszyscy stworzyli piękne laurki dla naszej planety wraz z podziękowaniami lub życzeniami.

W ten symboliczny sposób chcieliśmy pokazać, że los Ziemi nie jest nam obojętny.

W kolejnym etapie zajęć uczniowie wysłuchali proekologicznej piosenki pt. „Nasza Ziemia” i obejrzeli animację, która przeniosła wszystkich w niezwykły świat grzybów.

Ziemia jest naszym wspólnym domem i Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jej przyszłość. Od naszych bowiem postaw i codziennych wyborów zależy czy przetrwa ona kolejne tysiąclecia.

Data dodania: 2021-04-23 19:05:52
Data edycji: 2021-04-23 20:43:55