DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

Dzień Otwarty Piętnastki

13 lutego był dla nas dniem wyjątkowym. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy bowiem na przybycie gości, których zaprosiliśmy do siebie, aby pochwalić się przed nimi efektami pracy nauczycieli oraz talentami naszych uczniów. Dzień Otwarty zawsze dostarcza wielu wrażeń, emocji, przeżyć. Tak było i tym razem. O godzinie 16.30 pani dyrektor Wiesława Szopa przywitała przybyłych, zapoznając ich z szeroką ofertą edukacyjną szkoły. Potem rozpoczęła się uroczystość, podczas której dzieci zaprezentowały publiczności swoje umiejętności artystyczne, sportowe oraz językowe. Widzowie podziwiali popisy wokalne, taneczne i sprawnościowe. Entuzjastycznie oklaskiwali małe cheerleaderki, hokeistów, zuchy, wspaniały chór szkolny, solistów, duety, wieloosobowe zespoły a nawet pewną uroczą czarodziejkę z klasy IV, która z wdziękiem przeniosła ich na chwilę w baśniowy świat mydlanych cudów. Warto było przyjść i obejrzeć, warto było przyjść i posłuchać! Czas upływał szybko w radosnej atmosferze wspólnej, spontanicznej zabawy. Jeszcze raz mogliśmy się przekonać, że współcześni uczniowie Piętnastki to godni następcy Jacka Cygana oraz innych wybitnych absolwentów najstarszej z niweckich podstawówek. Po zakończeniu części artystycznej nasi mili goście opuścili salę gimnastyczną i udali się do budynku szkoły, który zwiedzali, uczestnicząc w różnych atrakcjach. Efektowne doświadczenia chemiczne, mały ogród zoologiczny, poznanie robota Ozobota, podróże z językiem angielskim, gry edukacyjne, konkursy, wystawy, chwila relaksu w kawiarence to tylko nieliczne z wielu niespodzianek przygotowanych specjalnie dla nich. Cieszymy się z wizyty przyszłych uczniów oraz towarzyszących im rodziców. Ogromną radość sprawiło nam również przybycie tak wielu byłych wychowanków. Ich serdeczność, pamięć, przywiązanie do pierwszej szkoły to dla nas najpiękniejsze podziękowanie i najcenniejsza nagroda. Wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok!

Autor: I. Sikorska-Dymanus

Data dodania: 2020-02-21 10:23:58