Dzień Edukacji Narodowej – „I tak warto żyć…”

W tym roku szkolnym, ten wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej dzień, jedyny taki w roku, obchodziliśmy 14. października. Oprócz wielu miłych gestów, kwiatów i życzeń, był również czas na marzenia, refleksje i zadumę nad rolą nauczyciela oraz kondycją polskiej szkoły i oświaty.

W czasie uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów i wychowawców klas ósmych: mgr Iwonę Sikorską-Dymanus, mgr Barbarę Jureczkę oraz mgr Iwonę Mruk, we współpracy z mgr Bartłomiejem Ślefarskim i mgr Małgorzatą Bębenek, uczniowie mieli okazję wyrazić wdzięczność, szacunek i zrozumienie dla ciężkiej pracy nauczycieli.

Wyrazem tego była również mini Gala Oskarowa, przygotowana przez Samorząd Uczniowski, natomiast specjalne wyróżnienia dla nauczycieli, były miłym akcentem całego wydarzenia.

Na zakończenie uroczystości głos zabrały panie dyrektor i wicedyrektor, które złożyły serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowania miały swój finał w salach lekcyjnych, w których to pani dyrektor, w obecności uczniów, wręczyła nauczycielom podziękowania i nagrody dyrektora szkoły, będące wyrazem docenienia ich wyjątkowych osiągnięć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę w przygotowanie uroczystości i życzymy wszystkim zdrowia, wytrwałości i realizacji swoich pedagogicznych pasji pamiętając, że „ I tak, warto żyć…”.

Barbara Jureczka

Data dodania: 2022-10-16 15:46:57