Dwujęzyczny projekt literacki pt. „ Gruffalo” w kl. 2A

Dwujęzyczny projekt literacki pt. „ Gruffalo” w  kl. 2A

W marcu uczniowie  klasy 2A wzięli udział w dwujęzycznym projekcie literackim pt. „ Gruffalo”. Uczniowie poznali humorystyczną historię małej, sprytnej myszy , która przechytrzyła drapieżne zwierzęta leśne oraz tajemniczego potwora o imieniu Gruffalo.

Celem projektu było propagowanie literatury dziecięcej zarówno w wersji polskiej jak również w języku angielskim. Drugoklasiści zaobserwowali, że utwory literackie w języku obcym również mogą się rymować. Przygotowaliśmy prace plastyczne z bohaterami tej opowieści oraz porównywaliśmy historie zaprezentowane w części  I z częścią II pt. „ Dziecko Gruffalo”. Na zakończenie dzieci wykonały anglojęzyczną piosenkę utrwalając tym samym słownictwo z przeczytanej bajki.

Poniżej załączamy link do naszego wydarzenia

Data dodania: 2023-03-10 18:16:39
Data edycji: 2023-03-10 18:23:30