Droga po złoto z przeszkodami

Trzeba mieć niesamowicie waleczny charakter aby w totalnym osłabieniu udowodnić że złoto im się należało. 25 października w Siemianowicach Śląskich odbył się trzeci i ostatni turniej w ramach MIstrzostw Województwa Śląskiego w kategorii U-12.

Do tego momentu nasi hokeiści bez straty punktu zajmowali pierwsze miejsce i kroczyli po kolejny swój złoty medal.
Jak się okazało ze sztabu szkoleniowego na ostatni turniej został zdrowy tylko jeden trener i to nie byłoby jeszcze problemem gdyby nie fakt iż z udziału wypadło aż 5 zawodników. Nasi chłopcy postanowili jednak nie oddać złota bez walki i udali się zaledwie w 6 osobowym składzie z zapożyczonym bramkarzem z młodszej drużyny. I tak bez zmian, liczebnie mniejszym składzie niż przeciwnicy, na boisku pokazali z czego są znani od lat. Pierwsi przekonali się o wartości ich charakteru zawodnicy z KKS I Kolejarza Gliwice, którzy ulegli 1-5. Dzięki temu zwycięstwu już było pewne że nikt już nie będzie w stanie odebrać złota Orlętom. To jednak nie wystarczyło chłopakom z Sosnowca, na widelec wzięli sobie zawodników z UKS 22 Trampkarza Zabrze. Tutaj już w pierwszej minucie prowadzenie zdobyli Zabrzanie którzy zaskoczyli sosnowiczan szybką akcją zaraz po rozpoczęciu gry. Utrata gola szybko obudziła naszą drużynę i mecz skończył się wynikiem 8-3 dla naszych. Tym samym po raz kolejny bez straty punktu i stosunkiem bramek 38 do 9 "piętnastkowicze" zawiesili złote medale na swoich piersiach. Po raz pierwszy udział w tym sukcesie miał nowy trener Pan Łukasz Wojcieszak, który na co dzień pełni także rolę selekcjonera Reprezentacji Polski U-16.

Data dodania: 2020-10-26 19:10:13
Data edycji: 2020-10-26 19:23:13