Brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Młodzików powędrował do naszej szkoły

Jesteśmy brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików w hokeju na trawie
Halowe MIstrzostwa Polski Młodzików
21 marca 2021 Poznań

To była huśtawka nastrojów od załamania do euforii. Za hokeistami na trawie z pod znanej już w kraju marki UKS Orlęta Sosnowiec/Sp 15 Sosnowiec pierwsze historyczne Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Początek nie napawał optymizmem. Po pierwszym przegranym meczu z drużyną Swarka Swarzędz 2-4 tylko zwycięstwo z LKS Rogowo dawało Sosnowiczanom awans do półfinałów. Początek drugiego spotkania grupowego także nie dawał żadnych nadziei, do przerwy wynik na tablicy był nie korzystny 1-4. Jednak to co się stało w dwóch kolejnych kwartach zdumiało wszystkich. Rogowo które bez problemu wcześniej 6-2 w grupie ograło dziewczęta ze Swarka nagle przestało istnieć na boisku. W ciągu kolejnych minut nasza drużyna wbiła 5 tracąc jedną bramkę wygrywając 6-5 i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zameldowaliśmy się w półfinale. Tam już czekali chłopcy ze Swarzędza. Do połowy wynik cały czas był otwarty (2-2). Niestety w drugiej połowie po wykluczeniu karnym naszego zawodnika gra się trochę posypała i skończyło się porażką 2-7. W ostatnim meczu mistrzostw czekała na uczniów z naszej szkoły zawsze groźna drużyna z LKS Gąsawy. To jednak zawodnicy z Niweckiej 15 szybciej otrząsnęli się z ostatniej porażki i już w pierwszej kwarcie po hat tricku Patrycji Gruszczyńskiej zakończyli pierwszą kwartę wynikiem 3-0. Potem rozgorzała walka na całym boisku i Gąsawianie zaczęli być coraz groźniejsi pod naszą bramką. Ich pogoń za wynikiem pozwoliła strzelić tylko 3 gole, na które jeszcze po drodze jedną bramką odpowiedzieliśmy po pięknej akcji całej drużyny i podaniu Patrycji Gruszczyńskiej do Igora Juszczyka który pchnął piłkę już do pustej bramki, dzięki której wygrali 4-3 zapisując się w historii pierwszych Halowych Mistrzostw Polski Młodzików zawieszając brązowe medale na swoich szyjach. Sukces ten wywalczyła drużyna w składzie Bramkarze Emilia OLszyńska, Filip Baranowski, zawodnicy z pola Natalia Pacek Malwina Tubek Patrycja Gruszczyńska, Wiktor Zawistowski, Mikołaj Iwan, Jakub Zdanowicz, Jakub Kucharski, Dawid Gajda, Igor Juszczyk, Eryk Malajka, sztab szkoleniowy Łukasz Wojcieszak - pierwszy trener, Jarosław Zdanowicz- drugi trener, Paulina Jabłońska - trener młodzieżowy oraz Marcin Kucharski - kierownik drużyny.

Data dodania: 2021-03-23 12:19:22
Data edycji: 2021-03-23 12:32:39