Bezpieczny powrót do szkoły

Zdrowie i życie to największa wartość jaką posiadamy.  Chrońmy więc naszych najmłodszych i siebie samych.

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Zgodnie z zapowiedzią MEN staramy się zapewnić uczniom „Bezpieczny powrót do szkoły”.

W ostatnich dniach sytuacja zmienia się jednak dynamicznie, wzrasta  liczba zachorowań, a  wypowiedzi wirusologów nie są pocieszające.   Zdrowie każdego ucznia jest najważniejsze, a zatem zwracam się z ogromną prośbą o przestrzeganie procedur opracowanych na potrzeby naszej szkoły. Niektóre zapisy są uszczegółowieniem wytycznych GIS, MZ i MEN, a niektóre są nieco zmienione. Wynika to z faktu, iż chcemy zagwarantować uczniom i pracownikom szkoły komfort nauki i pracy, a jednocześnie   bezpieczne warunki pobytu w szkole.

- Przypominamy, że do szkoły rodzice wysyłają tylko i wyłącznie dzieci zdrowe.

- Rekomendujemy noszenie maseczek w szkole, a szczególnie w częściach wspólnych: szatnia,  korytarz, biblioteka.

- Po wejściu do szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk.

- Prosimy o bezwzględne przestrzeganie procedur obowiązujących w szkole (w załączniku)

- Załatwianie spraw administracyjnych i pobyt w budynku prosimy ograniczyć do niezbędnego minimum.

- Od 2 września uczniowie rozpoczynają naukę w szkole, zgodnie z planem, który przekażą im wychowawcy

-Informujemy, że w związku z sytuacją Covid 19 – na świetlicę przyjmowani będą tylko uczniowie rodziców pracujących (kartę zapisu do świetlicy będzie można pobrać od 1 września u Pani Moniki Płatos). Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z oświadczeniem należy wrzucić w kopercie do skrzynki, która będzie w holu wejściowym szkoły, do dnia 4 września 2020 (piątek).

- Szanowni Państwo,  każdy wychowawca poprzez dziennik elektroniczny poinformuje rodziców swoich wychowanków o terminie  i formie spotkania.

W tym roku szkolnym wprowadzono kilka zmian organizacyjnych:

• będą trzy przerwy obiadowe, aby ograniczyć liczbę uczniów na stołówce:
  • 11:30 – 11:45 przerwa obiadowa dla uczniów klas I, II i III
  • 12:30 – 12:45 przerwa obiadowa dla uczniów klas IV, V i VI
  • 13:30 – 13:45 przerwa obiadowa dla uczniów klas VII i VIII
  • wskazane jest, aby uczniowie nie przemieszczali się po szkole. Klasy mają przypisane sale, z których wychodzić będą jedynie na informatykę i zajęcia wychowania fizycznego.
  • klasy 1 i 3 objęte są dwuzmianowością, przy czym w tym półroczu klasy „a” rozpoczynają lekcje rano, klasy „b” w godzinach późniejszych, a w drugim półroczu będzie odwrotnie.

Bardzo prosimy o regularne zapoznawanie się z informacjami pojawiającymi się na stronie internetowej szkoły oraz o odczytywanie wiadomości wysyłanych przez dziennik elektroniczny.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia

Wiesława Szopa

Data dodania: 2020-08-29 10:46:19