BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII ZIMOWYCH

W dniu 3 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu on-line na platformie Teams zorganizowanym przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu w ramach prewencji społecznej oraz w trosce o bezpieczeństwo dzieci i ich opiekunów w okresie zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze PSP poinformowali uczniów sosnowieckich szkół, jak zadbać o BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII ZIMOWYCH.

W trakcie prelekcji uczniowie przypomnieli sobie dekalog bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych:

Zasada 1 – nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych.

Zasada 2 - rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka.

Zasada 3 - na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach.

Zasada 4 – place budowy to nie miejsce na zabawę.

Zasada 5 - zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa.

Zasada 6 – nie doczepiamy sanek do samochodu.

Zasada 7 – nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy.

Zasada 8 – pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania.

Zasada 9 – widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą.

Zasada 10 – uważamy na źle zabezpieczone konstrukcje ze śniegu. Dach igloo w momencie odwilży grozi zawaleniem i przysypaniem nas.

Data dodania: 2022-02-13 09:31:50
Data edycji: 2022-02-17 16:09:45