Barbórkowy spacer

BARBÓRKOWY SPACER ( edukacja regionalna)

2 grudnia z okazji  nadchodzącej Barbórki uczniowie klasy VIII zainteresowani historią regionalną wybrali się na spacer edukacyjny. Naszym celem było odszukanie pamiątek po kopalni znajdujących się w najbliższym otoczeniu Piętnastki. Najwięcej emocji wzbudziło  zwiedzanie pomieszczenia wiodącego do zlikwidowanej sztolni ćwiczebnej, w której uczniowie szkoły górniczej przygotowywali się do wykonywania zawodu. Przez chwilę mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w prawdziwym chodniku, kilkaset metrów pod ziemią! Podczas wyprawy bez trudu trafiliśmy do miejsc, gdzie znajdowały się kiedyś szyby "Jerzy" i "Wygoda". Udało się nam również zlokalizować tablicę upamiętniającą 50. rocznicę powstania ZSG KWK Niwka - Modrzejów. Barbórkowy spacer uświadomił nam, jak wielkie znaczenie dla mieszkańców naszej dzielnicy  miała kopalnia węgla działająca tu ponad 180 lat. Na tak małym obszarze odszukaliśmy wiele śladów i pamiątek świadczących o jej istnieniu. Czwartkowe wyjście zakończyło cykl zajęć edukacji regionalnej w klasie VIII a.

Data dodania: 2021-12-03 21:16:08
Data edycji: 2021-12-03 21:31:08