BARBÓRKOWE SPACERY

(edukacja regionalna)

Chociaż uczniowie Piętnastki nie mogą pamiętać czasów, gdy w Niwce i Modrzejowie wydobywano węgiel kamienny,  4 grudnia jest dla nich wyjątkową datą. Uroczystości barbórkowe przygotowywane z myślą o społeczności lokalnej na stałe wpisane zostały do kalendarza ważnych wydarzeń szkolnych. Młodsze dzieci samodzielnie wykonują piękne laurki z życzeniami dla górników. Co roku na początku grudnia odbywają się również spacery edukacyjne, w których uczestniczą ósmoklasiści zainteresowani historią regionalną. Ich celem jest poszukiwanie pamiątek po nieistniejącej od  23 lat KWK Niwka - Modrzejów. Zajęcia te uświadamiają młodym ludziom, jak istotną rolę odgrywała kopalnia w dziejach dzielnicy, jak ogromny miała ona wpływ na życie jej mieszkańców. Upewniają ich również w przekonaniu, iż nadal powinniśmy pielęgnować górnicze tradycje naszej Małej Ojczyzny.

Data dodania: 2022-12-03 09:54:31
Data edycji: 2022-12-03 10:04:56