Akcja ''Czytanie na Polanie''

Co ma wspólnego piękna pogoda, zielone łono natury, koc, poduszka i książka? Okazuje się, że bardzo dużo☀️! Przekonali się o tym nasi uczniowie, przystępując do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży "Czytanie na Polanie".

Akcja została zrealizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Podczas wspólnego głośnego czytania książek, w cieniu drzew otaczających szkołę, dzieci dowiedziały się np. jak dbać o przyrodę, dlaczego pszczołom grozi wyginięcie i jaki wpływ na klimat naszej planety mają działania człowieka. Uczniowie żywo dyskutowali o przeczytanych książkach. Chętnie też dzielili się wrażeniami ze swoich ulubionych lektur, zachęcając siebie nawzajem do czytania w plenerze. Nie zabrakło zdrowych przekąsek i dobrego humoru.

Akcja wspólnego czytania potwierdziła, że czytanie może być przyjemne w każdym miejscu, zwłaszcza jeśli odbywa się ono w towarzystwie szkolnych przyjaciół.

#czytanienapolanie

Data dodania: 2023-06-24 17:56:46