Akademia- Narodowe Święto Niepodległości - Szkoła Podstawowa nr 15 im. Stefana Żeromskiego

Akademia- Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji rocznicy odzyskania niepodlegÅ‚oÅ›ci przez PolskÄ™ spoÅ‚eczność naszej szkoÅ‚y miaÅ‚a okazjÄ™ wziÄ™cia udziaÅ‚u w dwóch akademiach, których treÅ›ci zostaÅ‚y dostosowane do wieku widzów- dla klas mÅ‚odszych i starszych. GÅ‚ównym przesÅ‚aniem obu spotkaÅ„ byÅ‚o hasÅ‚o „Nie ma nic cenniejszego niż Wolność”. W czasie uroczystej akademii, , uczniowie mieli okazjÄ™ obejrzeć inscenizacje oraz filmy, które przybliżyÅ‚y tÅ‚o historyczne, wysÅ‚uchać piÄ™knych piosenek w rewelacyjnym wykonaniu naszego chóru, a także obejrzeć wspaniaÅ‚y „Taniec z flagÄ…” w wykonaniu klasy IIIB. Piosenki i recytacje patriotycznych wierszy przybliżyÅ‚y nam tragediÄ™ i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwaÅ‚ aż 123 lata oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodlegÅ‚oÅ›ci. ByÅ‚o poważnie i wzruszajÄ…co. Uroczystość zostaÅ‚a przygotowana przez uczniów oraz nauczycieli: mgr MagdalenÄ™ SzczerbowskÄ…, mgr AnitÄ™ NiziurskÄ…, we wspóÅ‚pracy z mgr JaninÄ… Czerw- ChmurÄ…, mgr BartÅ‚omiejem Åšlefarskim i mgr MaÅ‚gorzatÄ… BÄ™benek.

Data dodania: 2022-11-11 09:49:38
Data edycji: 2022-11-11 15:46:15