Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Ahoj przygodo…

Ahoj przygodo…

Ahoj przygodo…

Te słowa najlepiej oddają charakter wycieczki, na którą wybrali się uczniowie klas czwartych i piątych, w piątek 7. czerwca.

 

Celem zajęć team-buildingowych była gra terenowa w Podlesicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Góry Zborów. Uczestnicy, podzieleni na grupy, wyposażeni w mapy, kompasy, odbiorniki GPS i karty gry, mieli za zadanie odnaleźć ukryte miejsca w terenie, oznaczone na mapie, aby zdobyć unikalny kod. Każda grupa musiała odnaleźć wszystkie elementy swojego szyfru, aby otworzyć swoją kłódkę, na tajemniczej skrzyni ze skarbem, którą zamknięto na wiele kłódek.

 

Uczniowie byli bardzo zaangażowani we współpracy, zarówno w ramach swojej grupy, jak i całego zespołu. Musieli wykazać się pomysłowością, zręcznością, kreatywnością, sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim – współpracą pomiędzy członkami grupy.

Wspólne rozwiązywanie zadań oraz pokonywanie problemów było źródłem wspaniałej przygody i zabawy.

 

Uczniowie mogli również nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, jak budowanie szałasu, rozpalanie ogniska krzesiwem, które umożliwią im poradzenie sobie w trudnych okolicznościach, bez prądu, czy Internetu, a także staną się źródłem inspiracji do spędzania wolnego czasu na łonie natury w czasie wakacji.

 

Oczywiście, przyjemnym elementem wycieczki było także wspólne spędzenie czasu przy ognisku oraz wymiana doświadczeń nabytych w trakcie wykonywania zadań.

 

Autor: Barbara Jureczka

Data dodania: 2024-06-11 08:45:01
Data edycji: 2024-06-11 08:53:34
Ilość wyświetleń: 59

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej