„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. ”

św. Jan Paweł II

21 marca 2023r. uczniowie klasy VII a i VIII c pojechali do Sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza Apostoła na spotkanie z jego pracownikami. Inicjatorem zajęć dla naszej szkolnej młodzieży był ks. Konrad Mruk. Głównym celem wizyty było zapoznanie uczniów ze sposobem funkcjonowania hospicjum, a także znaczeniem pracy zespołowej w kontakcie z ludźmi chorymi oraz ich rodzinami. Była to także doskonała okazja do przekazania darów zebranych w szkole podczas wielkopostnej zbiórki na rzecz chorych i potrzebujących oraz darów zakupionych z funduszy uzbieranych ze sprzedaży potraw przygotowanych podczas obchodów Dnia Świętego Patryka w naszej szkole.

Pani prezes Małgorzata Czapla w sposób niezwykle serdeczny, ciepły i przyjazny przekazała uczniom wiele cennych i wartościowych informacji; oprowadziła po budynku hospicjum przedstawiając metody pracy z pensjonariuszami; zachęcała słuchaczy do podejmowania działań na rzecz innych.

To była prawdziwa lekcja życia, za którą serdecznie dziękujemy!

Data dodania: 2023-03-27 17:33:46
Data edycji: 2023-03-28 17:50:55