20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka #unicefpoland

21 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Już tradycją stało się, że dzień ten świętujemy z UNICEF - międzynarodową organizacją działającą na rzecz dzieci.
W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Kwestie te są niezwykle aktualne w Polsce, gdzie obywatele oraz społeczności szkolne i przedszkolne ciepło przyjęły i okazały wsparcie uchodźcom uciekającym w tym roku przed wojną w Ukrainie. Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci. Dziękujemy wszystkim klasom, które przyłączyły się do wspólnych działań.
Data dodania: 2022-11-30 18:47:47
Data edycji: 2022-11-30 18:52:12