20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka #dlakażdegodziecka

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka  #dlakażdegodziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

19 listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Już tradycją stało się, że dzień ten świętujemy z UNICEF - międzynarodową organizacją działającą na rzecz dzieci. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Jeszcze na początku XX wieku w wielu krajach, pomimo postępu cywilizacyjnego, nie istniały standardy ochrony dzieci. Często pracowały one razem z dorosłymi w niehigienicznych i niebezpiecznych dla życia warunkach, nie miały dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej. Czy wiecie, że Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka? Wielu z Was słyszało na pewno o Januszu Korczaku, cenionym na świecie właśnie za podejmowanie działań na rzecz godnego traktowania dzieci.

Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka  i przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt. Również Polak,  Ludwik Rajchman był pomysłodawcą stworzenia UNICEF.

Poniżej fotorelacja z wydarzeń klasowych.

Data dodania: 2021-11-28 17:55:17
Data edycji: 2021-11-28 18:15:28