Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

10 listopada uczniowie SP 15 godnie uczcili 105. rocznicę odzyskania suwerenności przez naszą Ojczyznę.

Jednym z elementów wspólnego celebrowania tego radosnego wydarzenia było uczestnictwo młodzieży z klas starszych w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się na Trójkącie Trzech Cesarzy. Obchody te zaszczycili swoją obecnością m. in.: prezydent Sosnowca- pan Arkadiusz Chęciński, poseł na Sejm RP- pan Mateusz Bochenek oraz dyrektor Instytutu Zagłębiowskiego - prof. Dariusz Nawrot.

O patriotyczną atmosferę zgromadzenia, jak co roku, zadbała Sosnowiecka Orkiestra Dęta przygrywająca melodie znanych pieśni legionowych. Podczas uroczystości pięknie zaprezentował się poczet sztandarowy Piętnastki oraz sportowcy biorący udział w tradycyjnym Biegu Niepodległości.

Nasza delegacja, wraz z innymi uczestnikami spotkania, złożyła kwiaty przy obelisku upamiętniającym dawny podział Europy oraz jej zjednoczenie. Przed przybyciem do miejsca, gdzie niegdyś spotykały się granice trzech państw zaborczych, ósmo i siódmoklasiści odwiedzili cmentarz parafialny w Niwce, aby zapoznać się z biografią spoczywającego tam powstańca styczniowego - Józefa Sikorskiego oraz zapalić znicz na jego grobie.

Data dodania: 2023-11-14 11:48:04
Data edycji: 2023-11-14 11:50:09
Ilość wyświetleń: 70

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej