Czcionka:

Kontrast:

,,Zdrowa dieta nie musi być nudna”

W październiku uczniowie klasy 2 „a” uczestniczyli w zajęciach pod hasłem:  „ Jem to, co zdrowe”. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jak ważna w życiu człowieka jest dobrze zbilansowana dieta. Uczniowie swobodnie wypowiadali się na temat istotnej roli śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Uświadomili sobie również, że każdy posiłek powinien być przemyślany pod względem wartości odżywczych dla naszego organizmu.

Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość stworzenia własnej piramidy żywieniowej w oparciu o posiadaną wiedzę. Efektem naszych działań są dwustronne plansze wykonane techniką collage. Prace są ciekawym materiałem poglądowym ukazującym piramidę zdrowego odżywiania. Po drugiej stronie natomiast umieściliśmy produkty szkodliwe dla naszego organizmu i samopoczucia. Kreatywne plansze chętnie wykorzystujemy na lekcjach przyrody.

Data dodania: 2021-03-22 11:22:43
Data edycji: 2021-03-22 11:23:01