Czcionka:

Kontrast:

Szkoła Promująca Zdrowie

Nasza szkoła realizuje wiele działań mających na celu promocję  zdrowia.  Przynależność do Śląskiej Sieci Szkół dała nam możliwość uczestnictwa w ciekawych szkoleniach, wzbogaciła warsztat pracy nauczycieli oraz pomogła nam wcielić w życie wiele ciekawych rozwiązań propagujących zdrowy styl życia.

W roku 2008 otrzymaliśmy pierwszy Certyfikat  Śląskiej Sieci  Szkół Promujących Zdrowie.

W kwietniu 2019 r. odnowiliśmy ważność  naszego Certyfikatu na uroczystej gali pod hasłem „ Nasze zdrowie w naszych rękach”. Było to podsumowanie naszej trzyletniej pracy, podczas której zrealizowaliśmy zadania z następujących obszarów: „Zdrowo jemy, zdrowo się odżywiamy”, „ Jestem eko – dbam o środowisko”  oraz „ W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców oraz rodzice chętnie angażowali się w różnego rodzaju akcje o tematyce ekologicznej, pikniki zdrowego odżywiania a także zajęcia plenerowe mające na celu promocję ruchu na świeżym powietrzu.

W roku szkolnym 2019/2020 staramy się o Krajowy Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Data dodania: 2019-10-16 11:48:29
Data edycji: 2021-11-08 18:27:04