Czcionka:

Kontrast:

Szkoła Promująca Zdrowie

Nasza szkoła realizuje wiele działań mających na celu promocję  zdrowia.  Przynależność do Śląskiej Sieci Szkół dała nam możliwość uczestnictwa w ciekawych szkoleniach, wzbogaciła warsztat pracy nauczycieli oraz pomogła nam wcielić w życie wiele ciekawych rozwiązań propagujących zdrowy styl życia.

W roku 2008 otrzymaliśmy pierwszy Certyfikat  Śląskiej Sieci  Szkół Promujących Zdrowie.

W kwietniu 2019 r. odnowiliśmy ważność  naszego Certyfikatu na uroczystej gali pod hasłem „ Nasze zdrowie w naszych rękach”. Było to podsumowanie naszej trzyletniej pracy, podczas której zrealizowaliśmy zadania z następujących obszarów: „Zdrowo jemy, zdrowo się odżywiamy”, „ Jestem eko – dbam o środowisko”  oraz „ W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców oraz rodzice chętnie angażowali się w różnego rodzaju akcje o tematyce ekologicznej, pikniki zdrowego odżywiania a także zajęcia plenerowe mające na celu promocję ruchu na świeżym powietrzu.

W roku szkolnym 2019/2020 staramy się o Krajowy Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

,,Zdrowa dieta nie musi być nudna”

W październiku uczniowie klasy 2 „a” uczestniczyli w zajęciach pod hasłem:  „ Jem to, co zdrowe”. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jak ważna w życiu człowieka jest dobrze zbilansowana dieta. Uczniowie swobodnie wypowiadali się na temat istotnej roli śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Uświadomili sobie również, że każdy posiłek powinien być przemyślany pod względem wartości odżywczych dla naszego organizmu.

Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość stworzenia własnej piramidy żywieniowej w oparciu o posiadaną wiedzę. Efektem naszych działań są dwustronne plansze wykonane techniką collage. Prace są ciekawym materiałem poglądowym ukazującym piramidę zdrowego odżywiania. Po drugiej stronie natomiast umieściliśmy produkty szkodliwe dla naszego organizmu i samopoczucia. Kreatywne plansze chętnie wykorzystujemy na lekcjach przyrody.

Data dodania: 2019-10-16 11:48:29
Data edycji: 2019-11-19 12:53:10

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Wejdź i zapoznaj się z naszymi certyfikatami.