Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Szkoła Promująca Zdrowie

Nasza szkoła realizuje wiele działań mających na celu promocję  zdrowia.  Przynależność do Śląskiej Sieci Szkół dała nam możliwość uczestnictwa w ciekawych szkoleniach, wzbogaciła warsztat pracy nauczycieli oraz pomogła nam wcielić w życie wiele ciekawych rozwiązań propagujących zdrowy styl życia.

 W roku 2008 otrzymaliśmy pierwszy Certyfikat  Śląskiej Sieci  Szkół Promujących Zdrowie.

W kwietniu 2019 r. odnowiliśmy ważność  naszego Certyfikatu na uroczystej gali pod hasłem „ Nasze zdrowie w naszych rękach”. Było to podsumowanie naszej trzyletniej pracy, podczas której zrealizowaliśmy zadania z następujących obszarów: „Zdrowo jemy, zdrowo się odżywiamy”, „ Jestem eko – dbam o środowisko”  oraz „ W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców oraz rodzice chętnie angażowali się w różnego rodzaju akcje o tematyce ekologicznej, pikniki zdrowego odżywiania a także zajęcia plenerowe mające na celu promocję ruchu na świeżym powietrzu.

W roku szkolnym 2019/2020 staramy się o Krajowy Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

 

,,Zdrowa dieta nie musi być nudna”

W październiku uczniowie klasy 2 „a” uczestniczyli w zajęciach pod hasłem:  „ Jem to, co zdrowe”. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jak ważna w życiu człowieka jest dobrze zbilansowana dieta. Uczniowie swobodnie wypowiadali się na temat istotnej roli śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Uświadomili sobie również, że każdy posiłek powinien być przemyślany pod względem wartości odżywczych dla naszego organizmu.

 Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość stworzenia własnej piramidy żywieniowej w oparciu o posiadaną wiedzę. Efektem naszych działań są dwustronne plansze wykonane techniką collage. Prace są ciekawym materiałem poglądowym ukazującym piramidę zdrowego odżywiania. Po drugiej stronie natomiast umieściliśmy produkty szkodliwe dla naszego organizmu i samopoczucia. Kreatywne plansze chętnie wykorzystujemy na lekcjach przyrody.

 

Komponujemy zdrowe śniadanie

Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dbając o pełnowartościowy skład naszych śniadań dostarczymy naszemu organizmowi energii do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego po raz kolejny przyłączyliśmy się do projektu edukacyjnego pt. „ Śniadanie daje moc”.

https://szkola15.sosnowiec.pl/sniadanie-daje-moc,116,pl

 

Z wizytą w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu

W ramach ochrony zdrowia  uczniowie klasy 3A wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Ryt  brali udział w prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy.

https://szkola15.sosnowiec.pl/klasa-iii-a-w-wyzszej-szkole-medycznej,132,pl

 

Rozpoczęcie Innowacji pedagogicznej pt. ,, Smacznie, zdrowo, kolorowo przede wszystkim deserowo - dzieci i rodzice wspólnie dbają o zdrowe odżywianie.”

Na początku lutego 2020r. w naszej szkole rozpoczął się cykl zajęć w ramach innowacji pedagogicznej autorstwa p.  Agnieszki  Janik-Wójcik pt. ,, Smacznie, zdrowo, kolorowo przede wszystkim deserowo”.  Innowacja pani Agnieszki ściśle koresponduje z założeniami Szkoły Promującej Zdrowie. Celem innowacji jest poszerzanie świadomości na temat racjonalnego żywienia oraz zwrócenie uwagi na problem marnowania jedzenia w kontekście globalnym.

https://szkola15.sosnowiec.pl/zajecia-kulinarne-w-naszej-szkole,159,pl

https://szkola15.sosnowiec.pl/smacznie-zdrowo-kolorowo-przede-wszystkim-deserowo,162,pl

 

 

Data dodania: 2019-10-16 11:48:29
Data edycji: 2020-02-27 20:07:31
Ilość wyświetleń: 1064

Kalendarz

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej