Czcionka:

Kontrast:

„Higiena i zdrowie, to ważna sprawa – o nich pamiętać zawsze wypada” - cykl zajęć dla klas starszych

Pod koniec lutego 2020r. na zajęciach biologii uczniowie klasy 5 „c” pod kierunkiem p. B. Kupczyk oraz  p. M. Kondrackiej rozpoczęli cykl zajęć  dedykowany klasom starszym . Prelekcje obejmowały szereg zagadnień z zakresu: higieny, zdrowia i profilaktyki.

Uczniowie samodzielnie przygotowali autorskie prezentacje na temat bakterii i wirusów oraz grzybów. Szczegółowo omówione zostały typy różnych wirusów i bakterii, wywołujących  choroby u człowieka. Na specjalnym schemacie zaprezentowano w jaki sposób zapobiegać infekcjom.

W drugiej części prelekcji przedstawiono  znaczenie i rolę grzybów  w otaczającym nas świecie.  Uczniowie wspaniale pokazali swoim rówieśnikom jak istotny wpływ na zdrowie i życie człowieka mają różne rodzaje grzybów, o czym często zapominamy.

Prezentacje naszych uczniów stanowią cenne materiały dydaktyczne na zajęciach z przyrody także w dobie pandemii koronawirusa i podczas lekcji zdalnych.

Autorami przeprowadzonych zajęć i prezentacji są uczniowie: K. Podmokły, M. Ryś, P. Gruszczyńska, I. Olejniczak, Z. Wilk, M. Synowiec, C. Denis, E. Zięba, K. oraz N. Jarno i M. Nowaczyk. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Data dodania: 2021-03-22 11:30:17
Data edycji: 2021-03-22 11:33:23