Autor: Aleksandra Ryt
Data: 19.06.2019r.

W środę 19 czerwca 2019 roku uczniowie klas I – V po dziesięciu miesiącach nauki zebrali się w sali gimnastycznej, aby uroczyście pożegnać obowiązki szkolne i powitać upragnione wakacje.

Pani Dyrektor Wiesława Szopa serdecznie przywitała zgromadzonych gości, rodziców, dziadków, nauczycieli i uczniów. Uroczystość rozpoczęła się występem uczniów klasy II a, którzy zaprezentowali program artystyczny pt. „Smak wakacji”. Mali artyści pięknie recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Polonez, krakowiak, taniec motyli cieszyły oczy widzów. Nie zabrakło kilku rad na temat bezpiecznego wypoczynku. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Pani Aleksandry Ryt. Widzowie nagradzali artystów gromkimi brawami. Następnie Pani Dyrektor Wiesława Szopa wręczyła uczniom nagrody za wzorowe zachowanie, sukcesy w nauce i wzorową frekwencję. Podziękowania popłynęły w stronę największych przyjaciół szkoły, czyli rodziców.

Na zakończenie uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, gdzie z rąk wychowawców odebrali świadectwa i dyplomy. Potem wszyscy z wielką radością wyruszyli na zasłużone wakacje. Do zobaczenia w roku szkolnym 2019/2020.