Autor: Agnieszka Janik-Wójcik

Już pierwszoklasiści znają i doceniają wartość witamin. W dniu 28 września uczniowie klasy I b zorganizowali kolorową i pachnącą wystawę warzyw oraz owoców. Najpierw dzieci dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu. Następnie przystąpiły do najciekawszej części zajęć. Wykonania pysznej sałatki owocowej z ulubionych owoców. Dzieci bardzo sprawnie wykonały kulinarne zadanie. Potem sałatka znalazła się na talerzykach i mali kucharze mogli przystąpić do degustacji. To była bardzo smaczna i zdrowa lekcja.

W NASZEJ SZKOLE JEMY ZDROWO

Program Unii Europejskiej "Owoce, warzywa w szkole oraz produkty mleczne" został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania owoców i warzyw. Głównymi celami programu są: trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W naszej szkole program realizujemy w klasach I-V.