Autor: Edyta Sikora
Data: 04.02.2019r.

W dniu 2 kwietnia w naszej szkole odbyła się XVII edycja konkursu matematycznego „W krainie liczb”. Drużyny składające się z uczniów klas IV-VI sosnowieckich szkół podstawowych zmagały się z różnorodnymi zadaniami. Uczniowie rozwiązywali zadania indywidualnie, a uzyskana suma punktów decydowała o zajętym miejscu przez drużynę danej szkoły. Najlepszy wynik uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8, a trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19.

Organizatorzy konkursu przyznali również tytuły MATMISTRZA trzem uczniom, którzy w swojej kategorii wiekowej uzyskali największą liczbę punktów. Tytuł „Matmistrza” klas czwartych otrzymała uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 - Nadia Pecyna, tytuł „Matmistrza” klas piątych otrzymał uczeń z SP 19 - Michał Dziurkowski, natomiast „Matmistrzem” klas szóstych został - Igor Gawor ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy serdecznie dziękują Spółdzielni Uczniowskiej MAŁY ŁASUCH, działającej w naszej szkoły, za napoje i słodki poczęstunek dla uczestników konkursu „W krainie liczb”.