Autor: Małgorzata Kapalczyk, Anita Niziurska, Janina Czerw- Chmura
Dnia: 22 – 24 maja 2019r.

„Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda,
Świat jest piękny, czy to znasz?
Otwórz oczy, patrz, otwórz oczy, patrz!”

22 maja uczniowie klas ósmych wyruszyli na trzydniową, pożegnalną wycieczkę w Pieniny. Mimo, że pogoda nie sprzyjała, wyprawa obfitowała w wiele atrakcji. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzenia zamku w Nidzicy i spływu łodziami flisackimi Przełomem Dunajca. W drugim dniu odbyli pieszą wędrówkę z przewodnikiem krajobrazowym rezerwatem przyrody obejmującym skalny wąwóz Homole oraz Czajakową Skałę i boczną część dolinki Kaniowskiego Potoku w Małych Pieninach. To była prawdziwa eskapada! Tylko niektórym udało się pokonać trasę bez upadku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a gorąca herbatka i smaczne oscypki w schronisku złagodziły przykre doświadczenia! Za to śmiechu później było co niemiara! W ostatnim dniu ósmoklasiści wzięli udział w grze terenowej, która pozwoliła im zwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne Pienin.

Podczas wycieczki nie zabrakło czasu na zabawę i śpiew przy akompaniamencie gitary, o której pamiętała Justynka. Szkoda, że wspólnie spędzone chwile tak szybko dobiegły końca. Na szczęście pozostały wspomnienia!