Autor: Małgorzata Kapalczyk
Data: 16.05.2019r.

16 maja w naszej szkole przeprowadzono Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. W tym roku do mityngu przystąpiło 22 uczniów. Rywalizacja szachowa odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych – grupa młodsza „Pionki” i grupa starsza „Skoczek”, uczestnicy rozgrywali partie systemem pucharowym.

Zwycięzcą w kategorii „Pionek” został Mateusz Czop (kl. IIIa), drugie miejsce zajął Cezary Denis (kl. IVc), trzecie - Mateusz Oleś. W kategorii „Skoczek” zwyciężył uczeń klasy VIII a – Adrian Jachimowski, drugie miejsce zajął Jakub Pawelec z klasy Vc, trzecie – Michał Gągorowski z klasy VIIIb, czwarte – uczeń klasy Vc Szymon Tuszyński. Wszyscy laureaci turnieju otrzymali pendrive'y, a puchary i medale zostaną uroczyście wręczone podczas Festynu Rodzinnego 21 maja 2019 r.

Nad przebiegiem rozgrywek czuwała pani dyrektor Wiesława Szopa oraz pomysłodawca turnieju i zarazem sędzia główny pan Jarosław Kaczmarek – przedstawiciel rodziców. Rolę sędziów czasowych pełnili: Mateusz i Michał Kaczmarek (absolwenci naszej szkoły), pani Bożena Kupczyk i Małgorzata Kapalczyk. Piękną dekorację sali przygotowały nauczycielki Edyta Sikora i Agnieszka Janik – Wójcik.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach!