Autor: I. Sikorska - Dymanus

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Magda Kaczmarek z klasy IV a - została wyróżniona w akcji pod hasłem "Kolekcjoner czegokolwiek" zorganizowanej przez Śląskie Kuratorium Oświaty. Przystąpiło do niej 205 uczniów posiadających szczególne pasje i zainteresowania. Spośród nich wybrano 15 kolekcjonerów, których zbiory okazały się najbardziej oryginalne. Mogli oni pochwalić się zgromadzonymi przez siebie przedmiotami, prezentując je 6 czerwca w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego podczas uroczystego podsumowania konkursów tematycznych "Wiem..., więc jestem bezpieczny". W elitarnym gronie wyróżnionych znalazła się również Magda! Jej kolekcja zatytułowana "Pociąg do pociągów"to zbiór kilkudziesięciu modeli różnego rodzaju lokomotyw. Nietypowym dla dziewczynki hobby "zaraził" Madzię tata, który jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie transportu kolejowego. Gratulujemy naszej uczennicy i życzymy powodzenia w zdobywaniu kolekcjonerskich unikatów!