Autor: Iza Siwek
Data: 11.11.2018r.

11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz gromadą zuchów wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Po uroczystej mszy za Ojczyznę, odprawionej w sosnowieckiej Katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z kościoła zaczął się wylewać biało-czerowny korowód młodzieży szkolnej, mieszkańców z dziećmi, z biało-czerwonymi flagami w ręku, który formował się w uroczysty pochód. Wspólnie, przy dźwiękach patriotycznych melodii granych przez Sosnowiecką Orkiestrę Dętą pomaszerowaliśmy do Parku Sieleckiego, gdzie została odsłonięta rzeźba byłego prezydenta Sosnowca – Aleksego Bienia - budowniczego Sosnowca, organizatora naboru ochotników do legionów. Nie zabrakło również atrakcji: malowania twarzy, baloników oraz animacji, które czekały na uczestników uroczystości w parku.