Autor: Agnieszka Janik-Wójcik
Data: 17.10.2018r.

17.10.2018r. uczniowie klasy 1B gościli nauczycielkę języka migowego, Panią mgr Agnieszkę Kielesińską, byłą wolontariuszkę Polskiego Związku Głuchoniemych w Zabrzu, która w bardzo ciekawy i kreatywny sposób przedstawiła dzieciom wiedzę praktyczną i teoretyczną posługiwania się językiem migowym. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły pokaz w języku migowym. Celem tego spotkania oprócz poznania „tajników” języka migowego, było przybliżenie dzieciom problemów osób niepełnosprawnych, tolerancji, wzbudzenie wrażliwości na potrzeby innych, pomocy innym ludziom, ale przede wszystkim akceptacji odmienności osób niepełnosprawnych. Kontynuując program od lat realizowany w szkole- ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”-czekamy na nowych zaproszonych gości.