Autor: Violetta Dziuba, Laura Mucha

Uczniowie klasy 5 a, 5 c i 6 a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Poznaj robota” podczas których budowali roboty z klocków LEGO, a następnie przy pomocy komputerów programowali je tak, aby mogły się poruszać. Każdy uczeń mógł się poczuć jak konstruktor i programista. To, czy robot poruszał się do przodu, czy do tyłu oraz jakie dźwięki wydawał zależało tylko od wyobraźni i pomysłowości uczniów. Po zajęciach z programowania uczniowie mieli możliwość zabawy niezwykłymi interaktywnymi instalacjami w sali edukacyjno - rozrywkowej. Mogli je testować i dzięki nim poznawać zagadnienia ze świata techniki. Pobyt w KLOCKOLANDZIE był dla uczniów doskonałą nauką przez zabawę rozwijającą ich zainteresowania techniczne oraz zdolności konstrukcyjne.

Czy uczniom podobała się wycieczka? O tym możecie przeczytać w sprawozdaniu z wycieczki, które napisała Laura Mucha – uczennica klasy V c. Zamieszczamy je poniżej, obok galerii zdjęć.