Autor: Laura Mucha uczennica klasy 5 c
Data: 17.01.2019

17 stycznia br. uczniowie klasy V a i V c pojechali do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Poznajemy muzeum”. Pod okiem przewodnika – edukatora oglądali fragmenty wystaw stałych takich jak: „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, „Galeria sztuki polskiej 1800 – 1945”, „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach poprzez wykonywanie zadań na kartach pracy, które dostali od przewodnika. Spacer po muzeum zakończył się w miejscu, gdzie każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę i pobawić się korzystając z interaktywnych gier i zabaw. Wizyta w muzeum była pełna wrażeń. Spędzony tam czas upłynął na świetnej zabawie oraz na zdobywaniu wiedzy. Każdy uczeń na pewno nie raz odwiedzi ten najnowocześniejszy obiekt muzealny w naszym regionie.