Data: 02.09.2019r.

2 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Tym razem miała ona jednak nieco inny charakter niż zwykle. Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej nasza szkoła przystąpiła bowiem do akcji pt."Przerwany marsz..."zainicjowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP. Jej celem było uhonorowanie osób, które ze względu na sytuację historyczną we wrześniu 1939 roku nie mogły wrócić po wakacjach do swoich klas. Dlatego właśnie postanowiliśmy otworzyć przed nimi drzwi niweckiej Piętnastki, aby wspólnie z uczniami jeszcze raz przeżyły ten radosny moment, kiedy pierwszy dzwonek obwieszcza społeczności szkolnej rozpoczęcie zajęć lekcyjnych. Staraliśmy się, żeby zaproszeni odczuli, że to niecodzienne spotkanie pokoleń jest wyrazem naszej pamięci oraz szacunku. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. państwo Barbara i Stanisław Lisowie. Szanowni goście życzliwie reagowali na występy młodzież, okazując jej swoją sympatię. Uroczystość zakończyło krótkie, ale niezwykle wzruszające przemówienie pana Stanisława Lisa pełniącego funkcję przewodniczącego sosnowieckiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Mamy nadzieję, iż słowa świadka historii, który jako dziecko bezpośrednio zetknął się z okrucieństwem wojny, na długo pozostaną w pamięci uczniów naszej szkoły.