Autor: I. Sikorska - Dymanus

Przed feriami w naszej szkole odbyło się kilka balów karnawałowych. Ich organizacją zajęli się nie tylko nauczyciele, ale również rodzice i młodzież gimnazjalna, która zaskoczyła wszystkich kreatywnością oraz wielkim zaangażowaniem. Każdy bal był wyjątkowy, niepowtarzalny. Wszystkie łączyła radosna atmosfera towarzysząca dobrej zabawie. Pomieszczenia szkolne kojarzone zazwyczaj z pracowitą codziennością zamieniły się w pięknie przyozdobione sale taneczne, a uczniowie w królewiczów, księżniczki, piratów lub nieustraszonych superbohaterów. Ulubiona muzyka, ciekawe układy choreograficzne proponowane przez starszych kolegów, konkursy z nagrodami sprawiły, że czas upływał bardzo szybko. Dlatego też godzina zakończenia balu przychodziła zazwyczaj zdecydowanie za wcześnie, znacznie wcześniej niż się jej spodziewano!