Autor: Beata Orzechowska, Małgorzata Kapalczyk
Data: 30.10.2018r.

30 października 2018 roku w szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Ludzie niepowszedni..." Gośćmi specjalnymi byli: Danuta Kapołka, Irmina Zemełka, Marek Łagodziński i Jacek Cygan. Absolwenci szkoły, których łączy przyjaźń zapoczątkowana w szkolnej ławie, podzielili się wspomnieniami z "piętnastki" oraz opowiedzieli o autorytetach, które wpłynęły na ich wybory życiowe. Wskazówki od tych niezwykłych ludzi, ich mądrość życiowa i wiara w to, że wszystko jest możliwe, a mały człowiek z niewielkiej dzielnicy może odnieść sukces, będą z pewnością mobilizować uczniów do kreatywności i rozwijania własnego potencjału. Podczas spotkania nie zabrakło wzruszeń, zabawnych anegdot z lat szkolnych, no i oczywiście, piosenek Jacka Cygana wykonanych przez uczniów szkoły. Zdaniem pani dyrektor Wiesławy Szopy, spotkania z ludźmi, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia, są w dzisiejszych czasach bardzo ważne, gdyż stanowią żywy dowód na to, że można realizować swoje marzenia, a bezpośrednie spotkania bez elektronicznego pośrednika są inspirujące i niezwykle atrakcyjne. Scenariusz uroczystości przygotowały pani Małgorzata Kapalczyk i Beata Orzechowska, a o oprawę muzyczną zadbał pan Bartłomiej Ślefarski. Uczniów klas II do występu przygotowały panie Janina Czerw - Chmura i Aleksandra Ryt. Autorką dekoracji była pani Małgorzata Bębenek, a pani Jolanta Placzyńska wykonała pamiątkowe kubki. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu z cyklu „Ludzie niepowszedni…”.