Data: 05.12.2018

5 grudnia z okazji dnia Św. Mikołaja w naszej szkole odbyło się przygotowane przez nauczycielkę techniki rozstrzygnięcie mikołajkowego konkursu technicznego pt. ,,Ilustracja do wybranej bajki”. Konkurs miał na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci, zainteresowanie bajkopisarstwem oraz rozwijanie zdolności artystycznych. Nauczycielka zorganizowała wystawę nagrodzonych i biorących udział w konkursie prac uczniów. Podczas spotkania uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami książkowymi i drobnymi upominkami. Spośród nagrodzonych prac najbardziej interesujące okazały się ilustracje do bajek: ,Królewna Śnieżka”, ,,Kot w butach”, ,,Jaś i Małgosia” oraz ,,Czerwony Kapturek”.

Również z okazji mikołajek dla uczestników konkursu i zaproszonych uczniów klas pierwszych w sali nr 8 odbyło się przedstawienie pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek”. Przedstawienie było wystawione na tle bajkowej dekoracji i wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych. Dzieci biorące udział w przedstawieniu przygotowały ciekawe stroje i bardzo dobrze odegrały swoje role. Impreza udała się, wszystkie dzieci były zadowolone i radosne.