Data: 07.03.2019

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Stefana Żeromskiego w Sosnowcu to placówka szczycąca się ponad 90- letnią tradycją oraz licznym gronem wybitnych absolwentów. Powodem do dumy są również talenty i osiągnięcia jej obecnych uczniów. Warto się nimi chwalić. Dlatego też 7 marca po raz kolejny zaprosiliśmy mieszkańców naszej dzielnicy na Dzień Otwarty. W czwartkowe popołudnie do niweckiej Piętnastki mógł wejść każdy, kto chciał obejrzeć jej wnętrza oraz przyjrzeć się z bliska współczesnemu życiu szkoły. Dla gości, jak co roku, przygotowano wiele ciekawych zajęć i pokazów. Spotkanie rozpoczęło się od występów artystycznych. Publiczność wysłuchała koncertu chóru szkolnego, podziwiała układy choreograficzne ,które zaprezentowało kilka grup tanecznych. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w pląsach zuchów i harcerzy. Ciekawość naukową dzieci pobudzały efektowne doświadczenia chemiczne przeprowadzane przez ósmoklasistów, zabawy z komputerem oraz robotem Ozobotem. Mali miłośnicy przyrody zaprzyjaźniali się ze zwierzęcymi pupilami swoich starszych kolegów zgromadzonymi w prowizorycznym ogrodzie zoologicznym. Nauczyciele języków obcych zorganizowali dla przyszłych poliglotów ciekawe konkursy lingwistyczne. Wystawy, prezentacje, malowanie twarzy, gry sprawnościowe, kulinarne przygody. Trudno wymienić wszystkie atrakcje przygotowane przez nauczycieli, uczniów oraz niezawodnych rodziców. Mamy nadzieję, że pobyt w naszej szkole dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i okazał się doskonałym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu.